Tautvydas Banys / PRACTICE MAKES PERFECT

Praleistas mėnesis Portugalijos sostinėje Lisabonoje buvo vienas įsimintiniausių mano gyvenime. Nors kelionės tikslas buvo patobulinti savo profesines žinias, bet tuo pat metu turėjau galimybę susipažinti su kitos Europos šalies kultūra, žmonėmis ir jų tradicijomis. Posakis „du zuikiai vienu šūviu“ puikiai apibūdina šią kelionę.

Tik atskridus į Lisaboną mus pasitiko priimančiosios organizacijos darbuotojas, kurio dėka pirmą kartą pamatėme Lisabonos gatves iš arti. Palmės, saulė ir linksmai nusiteikę žmonės – toks buvo mano susipažinimas su šia turistų pamėgta šalimi. Pirmas tris dienas gyvenome viešbutyje, per jas turėjome kultūrines išvykas, kurių metu aplankėme muziejus ir populiarias miesto dalis. Tai mums leido susipažinti su Portugalijos istorija bei jos tradicijomis, kurios yra išlikusios ir jaučiamos šiomis dienomis. Nors Lietuva taip pat turi priėjimą prie jūros, tačiau laivininkystės istorija ir kultūra daug stipriau jaučiama šioje šalyje, kuri šiuo metu turi vieną stipriausių karinių laivynų pasaulyje.

Pirmomis dienomis apsipratus su nauja aplinka ir prisitaikius prie pakitusio laiko (laikrodžius turėjome atsukti dvi valandas atgal) pradėjome atlikinėti praktiką numatytose darbo vietose. Kartu su kolega Luku patekome į įmonę PCMEDIC, kurioje dirbome kaip programuotojai. Gavome užduotis susijusias su vidinių įmonės produktų tobulinimu. Kiekviena užduotis buvo lyg naujas iššūkis, nes išgirdus kas laukia toliau, kartais apimdavo baimė, jog galime nepadaryti tai kas yra reikalaujama, tačiau sukauptos žinios, domėjimasis ir konsultacijos su įmonės darbuotojais leido pasiekti norimus rezultatus. Galiu drąsiai teigti, jog išvykstant iš Portugalijos jaučiausi daug labiau pasitikintis savimi ir laukiantis naujų iššūkių, kurie nebėra tokie baisūs kaip anksčiau, mano tolimesnėje profesinėje karjeroje.

Manau, kad dar ilgai prisiminsiu šią šalį, kurią skalauja Atlanto vandenynas, kuri turtinga savo kraštovaizdžiu ir kvapą gniaužiančia gamta. Jaučiuosi labai dėkingas Kauno informacinių technologijų mokyklai už suteiktą galimybę nuvykti ir atlikti vieno mėnesio profesinę praktiką Portugalijoje.

Parašykite komentarą