Reimantas Reinikevičius/SKILLS DEVELOPMENT IN IT SPHERE

Kodėl nusprendei dalyvauti Erasmus+ projekte?

Visuomet turėjau begalinį troškimą pamatyti ne vien tai ką regiu per televizoriaus ekraną, ar išėjus pasivaikščioti mieste, jau nuo mažų dienų turiu svajonę su motociklu apkeliauti Europą, bent dalį jos, susipažinti su lankoma šalimi ir jos žmonėmis. Sakoma jog svajonėms nėra ribų ir iki šiol neapleidžiu šios idėjos. Taip pat, šio projekto pagalba, turėjau galimybę praplėsti akiratį, sužinoti daugiau apie rinkoje vyraujančias tendencijas ir technologijas, susipažinti su darbo pobūdžiu užsienio kompanijose.

Kokioje organizacijoje atlikai praktiką? Kokia šios organizacijos pagrindinė veikla?

Praktiką atlikau „PC CORE“ kompanijoje, kurios pagrindinė veikla yra kompiuterinės ir tinklų įrangos instaliavimo, konfigūravimo, restauracijos ir taisymo darbai.

Kaip atrodė Tavo praktikos diena?

Mano praktikos diena prasidėdavo 8-tą valandą ryte, atsikėlus „Mamre“ hostelyje, pasiruošus dar vienai produktyviai darbo dienai ir 8:40 išėjus į darbą. Per dvidešimt minučių nuėjus į darbovietę pasiruošdavome darbo vietą, laukdavome darbdavio nurodymų arba kibdavome į darbą jei buvome neužbaigę praeitos dienos darbų.

Kokias užduotis teko atlikti praktikos metu?

Dirbtuvėse diagnozavome įvairios kompiuterinės ir programinės įrangos  problemas, jas ištaisydavome ir paruošdavome įrangą grąžinti klientams. Darbdaviui pakvietus eidavome į kompanijas įrengti tinklų bei kompiuterinę įrangą, stebėdavome ir mokėmės kaip atlikti vieną ar kitą užduotį, vėliau pritaikydami įgytas žinias. Taip pat pristatydavome įrangą po įvairias vietas Kordoboje.

Ką naujo išmokai iš profesinės srities?

Iš profesinės srities pasilikau ganėtinai didelį žinių bagažą. Sužinojau apie naujus kompiuterinės bei tinklų įrangos tipus, programinės įrangos naujoves ir technologijas, naujas problemas ir kaip jas išspręsti, kaip žmonės panašioje sferoje dirba Ispanijoje.

Su kokiais iššūkiais susidūrei stažuotėje? Kas buvo sunkiausia?

Su labai dideliais iššūkiais nesusidūriau, kadangi esu ganėtinai savarankiškas žmogus, manau sunkiausia buvo gyventi su kitais žmonėmis viename kambaryje, kadangi kiekvienam buvo sunku prisiderinti prie kiekvieno norų, juk kiekvienas individas yra skirtingas, kaip, pavyzdžiui, vieni eina miegoti ankščiau, kiti vėliau.

Dalykas nutikęs stažuotės metu, kuriuo džiaugiesi labiausiai?

Paskutinę stažuotės savaitę vykome į mokyklą instaliuoti kompiuterinės ir programinės įrangos klasėse, sutikau begalę Ispanų mokytojų, sužinojau Ispaniškų mokyklų veikimo principą, kuo Ispaniškas mokymas skiriasi nuo Lietuviško.

Gal sulaukei darbo pasiūlymo?

Darbo pasiūlymo nesulaukiau, tačiau susipažinau su tuzinu žmonių iš įvairių pasaulio šalių dirbančių įvairiose darbo srityse, apsikeitėme kontaktais, įgijau vertingų pažinčių „Linkedin“ bei kitose platformose.

Tavo pirmas įspūdis apie (šalis, kurioje buvote)?

Klimatas. Išėjus pro Madrido oro uosto duris smogė Ispaniškasis karštis. Klimatas karštesnis palyginus su Lietuviškosiomis vasaromis, tačiau nors ir karščiau, oras yra drėgnas ir jausmas tarsi esant saunoje. Dėl oro drėgnio ne taip jaučiamas karštis, ne taip prakaituoji. Tačiau pabuvus Ispanijoje du mėnesius pasiilgau keturių sezonų, nes pastovus karštis labai greitai atsibosta.

Stereotipai apie (šalį, kurioje buvote), kuriuos galėtum patvirtinti arba paneigti?

Važiuodamas į Ispaniją buvau girdėjęs jog Ispanai beveik nešneka angliškai, tai pasitvirtino – net ir didesnėse parduotuvėse turėjau šnekėti su Google vertėjo pagalba, maža dalis Ispanų sklandžiai kalbėjo angliškai, o dar mažesnė dalis -sugebėjo suregzti sakinį ar du. Jei gerai supratau iš užsieniečių – Ispaniškose mokyklose anglų kalba nėra privaloma, už kalbos kursus net gi reikia papildomai mokėti pinigus. Taip pat Ispanai yra labai garsiai ir greitai kalbantys žmonės, iš pašalies gali atrodyti jog jie tarpusavyje pykstasi.

Vieta, kurią rekomenduotum aplankyti (šalyje, kurioje buvote)?

Kiekvienoje šalyje, tuo pačiu ir Lietuvoje, yra begalybė dar neištirtų kampelių, todėl stažuotės metu stengiausi apžiūrėti kuo daugiau Kordobos, manau įsimintiniausia vieta buvo žygis su užsieniečiais į apžvalgos aikštelę „Mirador Natural de Cordoba“. Užlipus atsivėrė miesto ir aplinkui esančio horizonto panorama, kurį sunku perteikti per kompiuterio ekraną.

Ką veikei laisvu laiku?

Laisvalaikiu tyrinėjau aplinkui esančias grožybes, vakarais išeidavau pasivaikščioti po miestą, išbandyti tradicinį ispanišką maistą. Su užsieniečiais užlipome į užmiesčio kalnuose esančią apžvalgos aikštelę, ėjome į įvairius nemokamus muzikinius renginius, ar tiesiog vaikščiojome po miestą. Su kartu važiavusiais Lietuviais buvome išsinuomavę mašiną ir aplankėme prie Viduržemio jūros esantį Malagos miestą, taip pat ėjome į 12-kos kilometrų žygį į kalnus.

Įsimintiniausia akimirka?

Pirmą savaitę Ispanijoje ėjome iš Lidl parduotuvės, nešėmės gausybę maišų pilnų maisto. Netoli namų vienas iš maišų plyšo, viskas iškrito ant žemės. Netoliese esanti moteris pamatė mūsų situaciją, bėgte nubėgo iki namų ir atnešė mums naują maišą. Padėkojome šiai draugiškai poniai, atsisveikinome su „high fives“. Po šio ir dar keleto įvykių supratau koki draugiški ir svetingi yra ispanai lyginant su Lietuviais.

Stažuotės daina?

Tikriausiai labiausiai įsiminė daina „La Historia“, kadangi visur kur beeičiau pastoviai grojo. Taip pat dažnai grojo „Todo De Ti“.

Stažuotės skonis ir kvapas?

Bulvių patiekalai restoranuose ir miško kvapas.

Ar eisi toliau pasirinktos profesijos keliu? Tavo profesinė svajonė?

Dar nesu 100% įsitikinęs, tačiau po dalyvavimo šiame projekte linkstu ir toliau tobulėti bei tęsti savo kelionę šioje profesijoje. Na, o, svajonė būtų sugrįžti padirbėti panašioje kompanijoje užsienyje.

Kas yra tavo įkvėpimo šaltinis profesinėje srityje?

Mano įkvėpimo šaltinis profesinėje srityje yra mylintis ir motyvuojantys dėstytojai, visuomet iškilus klausimui nenusigręžiantys ir padėsiantys, tai pat ir bendraminčiai interneto erdvėje kurie visuomet išties pagalbos ranką iškilus net ir kvailiausiems klausimams. Toki žmonės priverčia nenuleisti rankų, tobulėti ir mokytis iš jų.

Artimiausi tavo planai?

Esu šiuolaikinio jaunimo tarpe, kurie vis dar nėra nusprendę dėl savo ateities planų, tačiau ši projekto patirtis padėjo išplėsti akiratį, labiau suprasti ko noriu iš gyvenimo.

Ką galėtum patarti moksleiviui, ketinančiam vykti į stažuotę?

Vykstant į stažuotę šiltuosiuose kraštuose per daug neapsikrauti begalybe rūbų, nes prisikrovus pilną lagaminą jų visų neprireiks, esant poreikiui jų galima nusipirkti užsienyje, tuo pačiu ir atnaujinus savo drabužinę ir parsivežus rūbų kurie liks kaip prisiminimas jog buvai toje šalyje. Taip pat liks daugiau vietos suvenyrams. Iš Ispanijos rekomenduoju parsivežti tradicinio Ispanų skanėsto „Turrono“ arba juodųjų „Iberico“ kiaulių mėsos gaminių.

Trys asmeninės savybės, kurias rekomenduotum pasiimti į stažuotę?

Manau svarbiausia būti pasiruošusiam viskam, nebijoti išbandyti dar nepatirtų patirčių, išeiti iš savo komforto zonos. Taip pat rekomenduoju nebijoti savo anglų kalbos keblumų, nes visi supranta tą sunkumą ilgą laiką neturėjus praktikos šnekant angliškai.

Ir pabaigai: ar stažuotė pateisino tavo lūkesčius?

Dėkoju Erasmus+ projekto įkūrėjams ir ES už suteiktą galimybę dalyvauti tokio tipo projekte. Stažuotė daugiau negu pranoko išsikeltus lūkesčius. Niekada net negalėjau įsivaizduoti jog už keletos savaičių važiuosiu į užsienį atlikti praktikos. Įgijau ne vien didžiulį žinių bagažą, bet ir pamačiau kaip gyvena žmonės užsienyje, susipažinau su begalybe žmonių. Taip pat didžiulis ačiū projekto vadovei už rūpestingumą ir ištiestą pagalbos ranką iškilus klausimams.

 

 

Parašykite komentarą