Mantas, Jevgenij/SKILLS DEVELOPMENT IN IT SPHERE

Liepos 20 – 27 dienomis IT mokytojas specialistas Jevgenij Chomaniuk ir profesijos mokytojas Mantas Poška stažavosi Limassol mieste, Kipre pagal Erasmus+ programos projektą „Skills development in IT sphere“.

Darbo stebėjimo metu, buvo aplankytos įvairios profesinės mokyklos ir įmonės. Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su įmonių darbo metodaisprofesijos ir darbo specifika „iš vidaus“,  komandinio darbo bruožais, teigiamai veikiančiais darbinės veiklos rezultatus. Be to, susipažinta su šalies edukacine sistema. Įdomu tai, kad profesinis išsilavinimas Kipre traktuojamas kaip techninis, o dėstoma kalba yra trijų tipų – rusų, graikų ir anglų. Įspūdį paliko „IMS“ privatus matematikos ir socialinių mokslų institutas, kuris ruošia studentus į prestižinius universitetus Didžiojoje Britanijoje, tokius kaip Kembridžas ir Oksfordas. Dėstomoji kalba – tik anglų bei pagrindinis mokyklos reikalavimas darbuotojams – būtina stažuotė minėtuose universitetuose ir labai aukštas IELTS testo išlaikymas (reikia surinkti beveik maksimalų balą, kad pretenduoti dirbti šioje įstaigoje). Be to, labai dažnai mokykla kviečia gimtąja anglų kalba kalbančius profesionalus dėstyti jų institucijoje.

Stažuotė suteikė galimybę įgyti vertingos socialinės, tarpkultūrinės, tarptautinio mobilumo patirties, užmegzti asmeninius kontaktus su profesinių mokyklų bei įmonių specialistais, galinčius peraugti į puikius tarptautinio bendradarbiavimo projektus ateityje.

Parašykite komentarą