Lukas Kasparavičius / PRACTICE MAKES PERFECT

Kelionė į Portugaliją

Kovo 3 diena – sukrauti lagaminai, jaučiamas nedidelis jaudulys, tačiau tuo pačiu ir didelis noras kuo greičiau pamatyti valstybę, apie kurią Europoje iki šiol žinojau bene mažiausiai. Atėjus vakarui turėjau galimybę eiti miegoti, tačiau jausmas jog kažką pamiršau vis nedavė ramybės, o baimė nepramigti skrydžio tik dar labiau mažino norą miegoti. Tik sulaukęs savo kolegų, su kuriais kartu leidomės į kelionę Vilniaus oro uosto link – pagaliau užmigau automobilyje. O vėliau: Vilniaus oro uostas, Frankfurto oro uostas (su nemokamos kavos aparatais) ir galiausiai žodžiais sunkiai nupasakojamas vaizdas pro langą:

sam_3683

Ir štai – Lisabona, Portugalijos sostinė – miestas, kuriame buvo praleista didžioji laiko dalis. Tik nusileidusius mus pasitiko ne tik mūsų laukęs Lujis (projektą kuruojančios įmonės darbuotojas), bet ir kitoks klimatas, žmonės bei pasikeitusi aplinka (palmės, dangus, daugybė smėlio ir vandens). Bemiegė naktis, palikti namai, draugai ir šeima pasimiršo vos tik įkvėpus oro, kuris tuo metu pasirodė prisipildęs visų geriausių kvapų, simbolizuojančių geriausias emocijas.

Praktika

Praktikos vieta teko pasidžiaugti ne nuo pat projekto pradžios, kadangi dėl tam tikrų nesklandumų praktika prasidėjo tik po savaitės, tačiau kaip paaiškėjo praktikos eigoje – laukti tikrai apsimokėjo. Praktiką atlikome didžiulėje PC MEDIC kompanijoje, kuri specializuojasi kompiuterių ir jų tinklų priežiūros srityje bei šiuo metu sparčiai plečiasi tarptautinėje rinkoje. Vienas iš didžiausių šios įmonės išskirtinumų ir turimų „kozirių“ yra tas, jog ši įmonė užsiima nuotoliniu klientams iškylančių problemų sprendimu, tiesioginiu (realiu laiku vykstančiu) įrangos stebėjimu ir pan. Kaip pavyzdį galima pateikti atvejį: kuomet įmonėje (esančioje Lietuvoje), kuris nors iš kompiuterių apkrečiamas virusu, tuomet tam tikros PC MEDIC sistemos pagalba galima iš karto pastebėti pakitimus kompiuterio sistemoje ir išspręsti problemas iškilusias Lietuvoje, būnant Portugalijoje. Kaip tik prie vienos iš tokių sistemų paruošimo mes ir dirbome. PC MEDIC šiuo metu diegia vieną iš pažangiausių atvirojo kodo programų, skirtų tinklų ir prietaisų nuotoliniam stebėjimui – LimbrenMS. Ir būtent mes buvom vieni iš programuotojų, kurie padėjo pritaikyti šią programą įmonės poreikiams. Pilni entuziazmo ir užsispyrimo mes susitvarkėme su vienu darbu po kito. O tai matydamas įmonės vadovas – pabaigoje praktikos, pasiūlė mums darbą. Likome ne tik patenkinti savimi ir nudirbtais darbais, tačiau ir gavome šansą įsitvirtinti didelėje tarptautinėje kompanijoje.

sam_4221

sam_4211

sam_4217

Laisvalaikis

Vakarai išnuomotuose apartamentuose (leidžiant laiką bendraujant tarpusavyje ir su kitomis Erasmus+ grupėmis iš įvairių Europos valstybių) ir pasivaikščiojimai pilnose šurmulio miesto gatvėse, savaitgaliai muziejuose, pilyse ir nuostabaus grožio gamtos kampeliuose… Toks buvo mūsų laisvalaikis. Tačiau tai dar ne viskas – pirmieji du savaitgaliai buvo praleisti keliaujant su kitomis grupėmis po įvairias lankytinas vietas Lisabonoje ir aplink ją.  Visos šios kelionės paliko neišdildomų įspūdžių ne tik atmintyje, bet ir širdyje. Kai kuriuos šios valstybės kampelius per šį trumpą laiką tikrai sugebėjau pamilti. Tai valstybė, kurios istorija glaudžiai siejasi su laivininkyste, tad čia apstu įvairių paplūdimio miestelių, kurie kiekvienas yra savotiškas ir norint jį pilnai pažinti reikėtų ne vienos savaitės, o mes šiam pažinimui turėdavome vos keletą valandų, tačiau to užtekdavo, jog galėtume susidaryti puikų pirmąjį įspūdį. Atlanto vandenyno pakrantės juostoje, kuri užima bene pusę Portugalijos išorinės užsienio sienos, yra pridygę ne tik daugybė nuostabaus grožio ir išskirtinės architektūros miestų, bet čia plyti ir vandenyno kasdien skalaujami paplūdimiai bei bangų išgraužtos uolos, kurios šios valstybės peizažui suteikia išskirtinę didybę ir sukelia romantikos jausmą. Tačiau ne tai ilgiausiai išliks atmintyje, o mūsų kartu su grupės nariais surengtos dvi kelionės: viena, kuri truko dvi dienas ir kita, kurios metu puikiai atsisveikinom su Portugalija. Šios kelionės buvo ypatingos, kadangi jų metu mes geriausiai pažinome Portugalijos žmones ir kultūrą. Mūsų pačių suorganizuotos kelionės turėjo ir tam tikro azarto prieskonio, kadangi kiekvieną kartą išsukus iš navigacijoje rodomo kelio ir pasileidus kur akys mato – staiga atgimdavo nepakartojamas nuotykių ieškotojo instinktas, kuris dar ilgai kels nostalgiją kaskart prisiminus mūsų keliones.

sam_4464

sam_4613

Kultūra / Maistas / Žmonės

Portugalija – puiki šalis pilna linksmų ir visada nusiteikusių tau padėti žmonių, kurie man pasirodė daug artimesni lietuviams nei kad mūsų kaimynai lenkai ar rusai (nieko neįžeidžiant). Vieni iš didžiausių skirtumų tarp mūsų lietuvių ir portugalų – tai šypsena (kuri pasak jų pačių jų veiduose tik dėl to, jog Portugalijoje didžiąją metų dalį šviečia saulė ir jie neturi tokių ūkanotų orų, kokius mes turime Lietuvoje). Ši valstybė yra tarytum simbolinis Europos kraštas – senojo žemyno pietvakarinė riba, o kitoje pusėje vandenyno plyti Afrikos, Pietų ir Šiaurės Amerikos žemynai. Tad šią valstybę galima vadinti ir savotišku tiltu arba vertėju tarp visų šių žemynų. Tad nenuostabu, jog Portugalijoje dažnai gali išvysti tam tikrų multikultūrinių bruožų. Atvykėliai iš Afrikos arba šiose žemėse kadaise gyvenusių maurų palikuoniai, Pietų Amerikos mentaliteto nestokojantys brazilai, laisvumo ir šypsenos pilni turistai iš JAV, rimti ir tvarkingi vokiečiai, bei visada paslaugūs portugalai – tai yra labai akiai ir sielai maloni mišrainė, kurią visada gali rasti Lisabonoje bei kituose Portugalijos miestuose. Dėl šioje valstybėje, o ypatingai Lisabonoje (Portugalijos sostinėje), vyraujančių kosmopolitinių pažiūrų – čia nori atvykti ir pailsėti daugybė žmonių. Jaustis mažiau diskriminuojamam, pailsėti nuo praeivių akių ar tiesiog pasislėpti nuo kasdienybės – to čia susirenka daugybė žmonių iš viso pasaulio. Tikrieji portugalai mano atmintyje visada išliks – mėgstantys vyną, laisvi, paslaugūs, valgantys skanų ir dažniausiai sveiką maistą žmonės, nemėgstantys smurto ar įtampos, bet iki kaulų smegenų bei visa širdimi mylintys vandenį, laivus, futbolą ir viską kas su tuo susiję.

Kelionė atgal

Kelionė atgal buvo pilna nostalgijos ir noro dar kada nors sugrįžti atgal į Portugaliją. Pažinti žmonės, pamatytos vietos, įgyti įgūdžiai, įstrigę atsiminimai, pamėgti nauji patiekalai – visa tai sukosi mano galvoje visos kelionės atgal į Lietuvą metu. Nors kelionė atgal ir buvo kur kas ilgesnė už kelionę į Portugaliją, tačiau ji neprailgo, kadangi galvoje nenustojo suktis įvairios mintys apie visa tai, ką palikau už nugaros. Pasiekus Lietuvą teliko didžiulis džiaugsmas ir geros emocijos, kurias parsivežiau iš nuostabaus Erasmus+ projekto.

Išvados

Visa tai ką teko nuveikti, pamatyti, išgirsti, pajusti ar paragauti Portugalijoje – paliko tik pačius geriausius įspūdžius. Net ir praėjus keletui savaičių po projekto vis dar sunku į keletą sakinių sudėlioti, kokios mano galutinės išvados apie šį projektą. Bet dėl vieno esu tikras, jog dešimtbalėje sistemoje viską vertinčiau tvirtu 10. Visiems, kurie turi bent menkiausią norą sudalyvauti šiame ar panašiame projekte, patariu – nieko nelauk, siųsk dokumentus, registruokis ir važiuok. Gyvenime kiekviena patirtis yra vertinga, tačiau tokia, kokią gali suteikti įvairūs į šį Erasmus+ panašūs projektai – yra neįkainojama. Aš manau, jog tokie projektai žmogui padeda ne tik tobulėti kaip specialistui ar pažinti kultūrą, tačiau tai padeda ir atrasti save patį.

AČIŪ ERASMUS+

AČIŪ MŪSŲ PROJEKTŲ VADOVEI GABRIELEI

AČIŪ LIKIMUI UŽ TOKIĄ GALIMYBĘ

SU MEILE IR PAGARBA,

Lukas Kasparavičius

 

Parašykite komentarą