Justė Rutkauskaitė / Career factor: INTERNATIONAL EXPERIENCE

Kodėl nusprendei dalyvauti Erasmus+ projekte?

Mane atvedė smalsumas, girdėjau labai daug gerų atsiliepimų apie šį projektą, tad nusprendžiau sudalyvauti. Taip pat norėjau išbandyti savo jėgas, susipažinti su kita kultūra, susirasti naujų draugų.

Kokioje organizacijoje atlikai praktiką? Kokia šios organizacijos pagrindinė veikla?

Praktiką atlikau pačiame geriausiame Airijos koledže – Castleforbes College. Šis koledžas moko anglų kalbos.

Kaip atrodė tavo praktikos diena?

Mano praktikos diena buvo įtempta, darbe reikėdavo būti 8:30, o baigdavau arba 15:00, arba 17:40. Su kiekviena diena gaudavau vis naujų užduočių, bet visa tai buvo tik į naudą.

Kokias užduotis teko atlikti praktikos metu?

Teko labai daug bendrauti su mokiniais iš įvairiausių šalių, padėjau priėmime, vadavau sekretorę, teko pagelbėti  studentams ir mokytojams. Padirbėjau ir valytoja 😀 Pagrindinės užduotys buvo: dirbti su kompiuteriu, priimti mokinius, padėti jiems jei iškyla koks klausimas, prižiūrėti tvarką ir aišku visuomet šypsotis 🙂

Ką naujo išmokai iš profesinės srities?

Išmokau, kad jei nori būti pati pačiausia sekretorė, tai reikia būti kaip kokiam aštuonkojui.

Su kokiais iššūkiais susidūrei stažuotėje? Kas buvo sunkiausia?

Sunkiausia buvo „persiprogramuoti“ ir kalbėti tik angliškai, nes visuomet norėjosi kažką pasakyti gimtąja kalba.

Dalykas nutikęs stažuotės metu, kuriuo džiaugiesi labiausiai?

Labiausiai patiko, kad buvo nereali kompanija tiek darbe, tiek iš mokyklos atrinktų mokinių ir aišku, kad nepriaugau svorio 😀

Gal sulaukei darbo pasiūlymo?

Taip, bet atsisakiau, nes labai pasiilgau tėvynės.

Tavo pirmas įspūdis apie Airiją?

Visi vaikšto su šilčiausiomis striukėmis ar paltais, kai Lietuvoje tokiu laiku su šortais. Eismas kaip Londone (tikrai buvo momentų kai vos nepartrenkė, nes ne į tą pusę žiūrėjau) ir labai mažai augmenijos.

Stereotipai apie Airiją, kuriuos galėtum patvirtinti arba paneigti?

Labai keista, kad vienoj Airijos daly valiuta yra eurai, o kitoje svarai (tik nesusimaišykit, nes bus kaip man ;D ), mėsa ten neskani, žmonės paslaugūs, o drabužiai pigiau už maistą. Bet keisčiausia buvo tai, kad vieni į kitus kreipiasi vardais, nėra ten jokių išaukštinimų kaip pas mus (direktorius, vyriausias gydytojas ir t.t.), ten visi žmonės yra lygūs. Be to airiai labai vertina nuoširdų darbą, tad nebūkit tinginiai ir pasistenkit.

Vieta, kurią rekomenduotum aplankyti Airijoje?

Trinity College, National Wax Museum, National Museum of Ireland – Archaeology, Trinity College Zoological Museum, Dublin City Gallery The Hugh Lane, National Museum of Ireland – Natural History Museum, National Library of Ireland, 10 Thousand World Restaurant ir t.t.

Ką veikei laisvu laiku?

Eidavau apsipirkti ar su draugais lėkdavom į miestą pasižmonėti, žiūrėdavom filmus, lankėm muziejus, teko pabūti keliose parodose, valgyti tradicinį airių, brazilų, ispanų, slovakų maistą. Taip pat teko pajusti naktinį Airijos gyvenimą.

Įsimintiniausia akimirka?

Hmm..kai signalizacija pradėjo labai anksti ryte kaukti ir visi išbėgo laukan, o mes likom savo lovose. Kai pasiklydau eidama namo 😀 Arba kai pamatėm, kad Martis gyvens „sandėliuke“.

Stažuotės daina?

Stažuotės skonis ir kvapas?

Skonis – barščių sriubos ir mėsos (jos ten skanios beveik neįmanoma rasti, bet gelbėjo mamos įdėtas kumpis), kvapas – Bomshell kvepalų ir rytinės kavos (kurią aišku padarydavo).

Ar eisi toliau pasirinktos profesijos keliu? Tavo profesinė svajonė?

Taip, labai noriu tęsti pradėtą kelią. O svajonės negaliu atskleisti, nes, o jei neišsipildys? 😀 Bet būtų visai smagu sugrįžti į KITM, bet ne kaip mokinukė, o kaip mokytoja (sekretorių).

Kas yra tavo įkvėpimo šaltinis profesinėje srityje?

Didžiausi įkvėpėjai yra žmonės iš kurių gali pasisemti teigiamos energijos, naujų žinių, o mainais atiduodi nuoširdžią šypseną.

Artimiausi tavo planai?

Bandysiu tęsti mokslus, susijusius su specialybe.

Ką galėtum patarti moksleiviui, ketinančiam vykti į stažuotę?

Bus tokių akimirkų, kad atrodo nieko nebenori, tik važiuoti namo, bet atmink – esi ne vienas, šalia turi nuostabių draugų, kurie tau padės bėdoje. O jei nuotaiką kažkur „pamesi“, tiesiog pagalvok apie tai, jog kažkur žmogelis bando traukti duris, nors ant jų parašyta stumti. Ir aišku nepamiršk įsidėti naminio maisto (jis labai pravers).

Trys asmeninės savybės, kurias rekomenduotum pasiimti į stažuotę?

Viena iš svarbiausių – tai optimizmas (tikrai jo prireikia), humoro jausmas ir užsispyrimas.

Ir pabaigai: ar stažuotė pateisino tavo lūkesčius?

Iš 100% vertinu tik 80%, gyvenamoji vieta galėjo būti truputį geresnė.

 

Parašykite komentarą