Irma Dambrauskienė/SKILLS DEVELOPMENT IN IT SPHERE

Projektas „SKILLS DEVELOPMENT IN IT SPHERE“- tai tarptautinio bendradarbiavimo projektas, kurio metu vykome į priimančiąsias mokyklas, įmones ir organizacijas Austrijoje. Mobilumo veiklos laikas nuo 2021-09-25 iki 2021-09-29 . Šios kelionės dalyviai – 24 profesinių mokyklų atstovai iš visos Lietuvos. Priimančios organizacijos vadovė Austrijoje Aldona Biedermann buvo atsakinga už mobilumo veiklos
organizavimą Austrijoje.

Atvažiavus šeštadienį  į Austriją ir ištrūkę iš debesų miglos visi galėjome  įkvėpti  gaivaus kalnų oro. Anksti ryte Austrijoje  susipažinome su projekto vadove  Aldona Biedermann, kuri buvo  paruošusi bilietus į tarptautinį „EuroSkills“ 2021 renginį. „EuroSkills“ profesinio meistriškumo konkursas Europoje rengiamas kas dveji metai. Individualiose ir komandinėse varžybose dalyviai, atlikdami praktines užduotis, demonstruoja savo profesinius įgūdžius. Konkurso tikslas – ne tik plėsti jaunuolių profesinius gebėjimus, bet ir skatinti siekti profesijos aukštumų. Konkursą rengia Europos profesinių įgūdžių organizacija.

Toliau vyko trumpa ekskursija ir apgyvendinimas. Mūsų  grupė apsistojome Amerika-Holzer Hotel & Resort. Vakare vyko projekto pristatymas ir iškilminga vakarienė.

Sekmadienį buvo paruošta labai kultūrinė programa, važiavome į Gurke vienuolyną, susitikome su šios apskrities politikas, mokytojais. Buvo labai puiki ekskursija, kurios metu pamatėme šv. Hanos šventovę, sužinojome sklandančias legendas ir sunkų piligrimų kelią, kiekvienais metais aplankant šį nuostabų vienuolyną. Dienai įpusėjus, turėjome Workshop Sirnitze su Frau Dr. Elisabeth Stckl, kurios tema buvo „Moteris ir darbinė jos karjera pokario metais bei šiandien“. Susitikimas vyko prie puodelio kavos. Šioje vietovėje aplankėme Austrijos Karalienės parodą. Teko garbė klausyti puikaus koncerto, pamatyti, kaip vyksta mėgėjų aktorių vaidinimai salėje, kuri įkurta senoviniu stiliumi. Teko pavaikščioti nerealiame kalnų aukštyje  virš jūros lygio, aplankyti medžio drožinių ekspoziciją, stebėti, kaip meistrai mums stebint  savo rankomis kuria nuostabius medžio kūrinius. O įspūdingiausiai šią dieną apvainikavo programos dalis Workshop „Edne pas Frau Mariną“ , mums visai projekto komandai  buvo suteikta galimybė, patiems serviruotis stalus šventinei vakarienei, gaminome nacionalinius austriškus valgius. Jie tikrai buvome nepakartojamai skanūs. Bendravome su šeimininke, kuri papasakojo apie austrų papročius. Vakaras praėjo nuostabiai, mes visi buvome sužavėti kalnuose gyvenančių  žmonių stiprybe, ryžtingumu įveikti gyvenimo sunkumus ir žavėjomės kalnų, šaltinių, gyvenamų namų tvarka ir grožiu.

Pirmadienį lankėmės Villacho gastronomijos Fachberufsschule fur Tourismus Warmbad. Šioje mokykloje vyko paskaita, kas yra Dualinis profesinis mokymas, kokią įtaką jis daro moksleivių gyvenimui ir ateičiai, sužinojome, pamatėme kaip vyksta praktinis moksleivių  mokymas šioje mokykloje. Toliau mūsų laukė išvykimas į Pyramidenkogel Klagenfurt, aplankėme aukštai Alpėse gyvenantį bitininką Albin Otti, susitikome su moksleiviu atliekančiu praktiką ir vėlai vakare grąžome į viešbutį poilsiui.

Antradienį važiavome į mokyklą Fachberufsschule Wolfsberg kurioje klausėme pranešimą apie: „Dualinė profesinio mokymo sistema, jos stipriosios ir silpnosios pusės“. Pranešimą pateikė mokyklos direktorius, kuris taip pat pravedė ekskursiją, pokalbius su mokiniais. Sekantis pusdienis buvo Workshop „kaip suburti talentingą darbinę komandą.“ Šioje dalyje vyko susitikimas su Etiopijos atstovais, kurio metu, mokytojai gavo judėjimo, talento, meistriškumo pamokas. Po sunkių darbų laukė skanių ledų degustacija.
Trečiadienio diena, mums projekto dalyviams buvo paskutinė, vykome vizitui į WIFI egzaminų centrą ir TAZ proforentavimo centrą. Centro vadovai, parodė, leido pabandyti, kaip veikia Dualinis mokymas Austrijoje egzaminų centre, kaip vykdomas profesinis orientavimas.   Po smagaus darbo, projektų vadovė Aldona Biedermann, pravedė ekskursiją Klagenfurto senamiesčiu. Liūdniausia, kad visi supratome, jog mes visi 24 projekto dalyviai, profesijos mokytojai, mokyklų direktoriai, pavaduotojai, baigėme savo projekto veiklą ir teks visiems išsiskirti. Ačiū visiems, visi buvote mūsų  nuostabi komanda, pasidalijusi patirtimi apie savo mokyklos profesinio rengimo ypatumus, labai ačiū nuostabiai asmenybei ir pedagogei Aldonai Biedermann, jos puikiam palydovui vyrui Alfredui, kuris palaikė mūsų projekto išvykas ir parodė begalinį tikro Austro vaišingumą. Kokia Austrija be Vienos šnicelio, kitų nuostabių savo kulinarijos šedevrų ?  Didžiulę porciją kertame su pasigardžiavimu. O desertui, be abejo, užsisakome tradicinį austrišką štrudelį – tikras gardumėlis!

Bet deja išvyka atėjo į pabaigą, nuostabiame Aldonos Biedermann ofise buvome apdovanoti, nuoširdumu, gražiais sielą palietusiais žodžiais ir  diplomais kurie bus mums visiems įrodymas, kad tikrai pažinome ir galime gižę į savo gimtą kraštą LIETUVĄ perduoti savo kolegoms, mokiniams, kaip kitoje šalyje- Austrijoje vykdoma „Dualinė profesinio mokymo sistema.“

Ačiū mokyklos administracijai ir  mūsų nuostabiai projekto vadovei Irmai Šiaulytei už suteiktą galimybę patirti šiuos nuostabius potyrius.

Daugiau nuotraukų facebook: https://www.facebook.com/aldona.biedermann

 

Parašykite komentarą