Valentinas, Gytis ir Eimantas / PRACTICE MAKES PERFECT

Valentinas Gražulis

Mėnesio trukmės praktiką Tenerifėje, Granadilla mieste, atlikinėjau kartu su dar 4 KITM moksleiviais: Gyčiu, Orestu, Eimantu ir Tautvydu. Dirbome Policía Local de Granadilla de Abona, policijos nuovados IT skyriuje, mums buvo paskirtas kambarys su reikiamais resursais ir kompiuteriais. Mūsų darbas prasidėdavo anksti ryte 7:30, keldavomės ir važiuodavome autobusu iš San Isidro miestelio į Granadilla, reikėdavo truputį paeiti, bet darbas nuo stotelės buvo netoli, gal kelios gatvelės.

Darbo buvo daug ir mes galėjome pasirinkti kokio tipo darbo norime pagal savo galimybes bei sugebėjimus: taisyti kompiuterius, dirbti su serveriais, tinklalapiais ir t.t. ir mes pasirinkome kurti tinklalapius. Laikas nuo laiko mūsų darbovietėje dirbantys informatikai, kurie buvo atsakingi už mus, ateidavo pasižiūrėti ką darome, galėdavome jų paklausti jei kažkas neveikia, gauname klaidas ir t.t.

Gyvenome universiteto bendrabutyje, gyvenimo sąlygos buvo neblogos, kiekvienas turėjome po kambarį su balkonais, buvo Wi-Fi, pirmajame aukšte bendras laisvalaikio kambarys su televizoriumi ir Xbox, bendra virtuvė su visais reikmenimis: virduliu, mikrobangų krosnele, virykle ir t.t. Valgyti gaminomės patys, bet kartais nueidavome pavalgyt kažkur kitur, buvome radę neblogą meksikiečių restoraną 🙂

Kalbant apie laisvalaikį, po darbo grįždavome namo ir apgalvodavome ką veiksime. Namuose iš pradžių leisdavome mažai laiko, nes mums aprodydavo vis naujas vietas. Po to patys išeidavome, nes tikrai buvo ką veikti ir pamatyti. Laisvalaikį leisdavome prie jūros El Medano paplūdimyje, taip pat teko pabuvoti ir Santa Cruz karnavale, Tenerifės sostinėje. Tai vienas iš didžiausių karnavalų pasaulyje, antras po Brazilijos Rio de Janeiro 🙂 Kainos Tenerifėje tikrai buvo nedidelės palyginus su Lietuvos, pigiausia buvo rūbai ir maistas.

Norėčiau patarti visiems, kurie tik svarsto galimybę išvažiuoti, būtinai važiuoti ir nieko nebijoti, o išvažiavus būti aktyviems. Jei važiuosite į Tenerifę, turėtumėte nusiteikti aktyviam gyvenimo ritmui ir darbui, o visus kilusius neaiškumus vertėtų spręsti dar esant Lietuvoje. Tenerifė yra kurortinė sala, reikia nebijoti sunkaus darbo, o ir mažos kainos tik viską palengvina, taigi daug neišleisite. Tikrai yra daug būdų gerai praleisti laiką, bet reikia nepamiršti ir pačios praktikos.

Gytis Miniotas

Baiginėdamas 12 klasę ir auklėtojos paragintas užpildyti gyvenimo aprašymą, buvau atrinktas dalyvauti Erasmus+ projekte. Kai sužinojau, kad patekau, labai apsidžiaugiau. Pildžiau anketą į Ispaniją, bet tikrai nesitikėjau, kad vyksime į Tenerifę. Praktika buvo kaip kokios svajonių atostogos su labai gera darbo patirtimi, tiesiog vien pliusai. Kiekvienam siūlyčiau dalyvauti tokiuose projektuose, nes iš savo patirties galiu pasakyti, kad yra tik pliusai, o kiekviena nenusisekusi diena yra motyvacija judėti į priekį ir bandyti dar kartą kol tau pavyks, nes rezultatai niekados nenuvilia.

Eimantas Lenortavičius

 

Parašykite komentarą