Elena Žilovienė/„DARBUOTOJŲ MOKYMAS: MOKYMO IR PROFESINIO TOBULĖJIMO BŪDAI”

Birželio 27 – liepos 3 dienomis dalyvavau Italijoje pagal Erasmus+ programos „Darbuotojų mokymas: mokymo ir profesinio tobulėjimo būdai” projektą, kurio Nr. 2019-1-LT01-KA101-060352, profesionaliuose kursuose, kuriuos organizavo organizacija „HumaCapiAct“.

Mes susipažinome su profesinio mokymo sistema Italijoje, aplankėme dvi mokyklas – ITS-Technologie dell Informazione- kurioje mokomasi IT specialybių – multimedijos, programavimo, kur dėsto partneriai iš įmonių, mokiniai dalyvauja realiuose projektuose ir kuria pagal realius užsakymus. Tai labai stipri Turino IT mokykla, kur 85 proc absolventų įsidarbina.  Kita mokykla- Piazza dei Mestieri – tai mokykla, turinti labai stiprią praktinio mokymo bazę, laboratorijas, kur reali praktika vyksta mokykloje, kur mokiniai patys kuria realius produktus ir juos realizuoja. Mokyklose bendravome su mokytojais, susipažinome su jų mokymo(si) sistema.

Stažuotės metu išklausėme kursus “Educative Coaching Tools“. Koučingo kursai buvo be galo įdomūs ir naudingi, kadangi sužinojome įvairius būdus, kaip “koučinti” mokinius, kolegas, kokiose situacijose ir aplinkose galima pritaikyti šiuos įgūdžius. Turėjome daug praktinių užsiėmimų, simuliavome  įvairias situacijas ir patirtis –  taip įgytas teorines žinias bandėme pritaikyti praktiškai.

Parašykite komentarą